Časté dotazy

Kategorie otázek:

0

Přehled otázek a odpovědí

 • Změří měřič profilu i délku vzorku?

  Ano, ale pouze s přesností cca ? 1 mm

 • Může být program upraven na míru? Mám na mysli použité vzorce pro hodnocení profilu pásu a grafické provedení tištěného protokolu.

  Ano, každý vyrobený měřič profilu pásu je vyrobený se vzorci odsouhlašenými nebo dodanými uživatelem, to se týká i grafického provedení protokolu, který může být tisknut s i s logem uživatele.

 • Jaká je minimální vzdálenost měření od kraje pásu?

  Měřič lze nastavit pro měření už cca 1 mm od kraje pásu, ale vzhledem k často roztřepeným okrajům doporučujeme z důvodu životnosti doteků standardní nastavení cca 3 mm od kraje pásu.

 • Je nutné vzorek při vkládání přesně vycentrovat na střed? Kolik přesně musí vzorek vyčnívat z kleštin?

  Vzorek je možné vložit bez jakéhokoli centrování, tak aby vyčníval přibližně 2-4 cm. Měřič je plně automatický, pohybující se hlavice optickými senzory sama najde kraj a kontroluje správné vysunutí vzorku.

 • Může měřič profilu pásu, který je určen pro šířku pásu 1,5 m měřit i užší pásy? Jaká je možná minimální délka vzorku?

  Měřič profilu pásu je plně automatický a umožňuje změření jakéhokoli i kratšího vzorku. Minimální délka vzorku je standardně 400 mm, ale lze dohodnout téměř jakoukoli velikost vzorku.

 • Jak dlouho trvá jedno měření?

  Doba měření je přímo závislá na šířce pásu, neboli délce vzorku. Například měření vzorku z 1,5 m širokého pásu trvá přibližně 2 minuty.

 • Z čeho jsou vyrobeny měřící doteky, jakou mají životnost?

  Dosud byly měřící doteky vyráběny ze safíru nebo rubínu a uživatelé je vyměňovali až 4 × ročně. Nyní testujeme nové doteky ze slinutého diamantu, které jsou používány v kontinuálních měřičích tloušťky s životností cca 10 let.

0

Zadání nového dotazu

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné